Je veľa ľudí, ktorí v prípade menších a menej závažných zdravotných problémov siahnu aj po bylinkách. Ak vás trápi akné a chcete sa bielych pupáčikov zbaviť môžete vyskúšať aj bylinky. Alternatívna liečba bylinkami je vhodná aj pre ženy, ktorým kozmetika na akné spôsobuje väčšie problémy. Ktoré liečivky sú v boji s akné účinné?
Olej z čajovníka (Tea tree oil)
Čajovníkový olej je súčasťou množstva kozmetických produktov kde sa využívajú jeho protizápalové a aj antimikrobiálne účinky. Pri mastnej pleti oceníte jeho schopnosť sťahovať rozšírené póry a aj znižovanie produkcie kožného mazu. Čajovníkový olej je vhodné aplikovať na biele pupáčiky. Stačí ho len naniesť na postihnuté miesto a nechať účinkovať.
Nechtík lekársky
Nechtík lekársky je známa bylinka, ktorá slúži aj ako okrasná kvetina v množstve záhradiek. Môžete ho ale použiť aj na zlepšenie aknóznej pleti, prípadne na predchádzanie akné. Má upokojujúce, protizápalové, antioxidačné a antivírusové účinky, čistí pleť a zrýchľuje hojenie kože. Znižuje tvorbu zapálených pupienkov a zrýchľuje ich hojenie. Siahnuť môžete po krémoch s nechtíkom ale môžete si urobiť aj výluh alebo odvar a aplikovať ho na postihnuté miesto.
Aloe vera
O priaznivých účinkoch aloe vera vedeli už starí Egypťania. V súčasnosti sú účinky gélu z tejto rastliny celosvetovo známe. Čistí pleť, dezinfikuje ju, upokojuje a zmierňuje podráždenia. V boji s akné využijete jej antibakteriálne a hydratačné účinky. Ak pestujete akné doma gél získate z jeho listu. Stačí ho len zlomiť a šťavu natrieť na postihnuté miesto na pokožke.

Byliniek, ktoré vám pomôžu v boji s akné je viacero. Vyskúšať môžete aj bazalku, tymian, levanduľu alebo podbeľ. Aj keď majú bylinky liečivé účinky na niektoré typy akné sú krátke. Podkožné akné je závažnou formou tohto kožného ochorenia a jeho liečba by mala spadať do rúk lekárov. Na lekára sa obráťte aj keď sa vám akné nedarí zbaviť bylinkami či bežnými kozmetickými produktmi.