Ako odstrániť žuvačku z oblečenia

on

|

views

and

comments

Prilepená žuvačka na obľúbenom kúsku oblečenia alebo nábytku dokáže poriadne pokaziť náladu. Veľmi ťažko sa totiž dostáva dole. Žuvačka väčšinou drží na tkaninách podobne silne ako sekundové lepidlo, takže jej odstraňovanie je naozaj fuška. Neľahkám s jej odstraňovaním sa ale od teraz môžete raz a navždy vyvarovať vďaka nasledujúcim babským radám, ktoré vám s ním pomôžu

Našli sme pre vás tie najúčinnejšie babské rady, ako odstrániť odolne prilepenú žuvačku takmer z akéhokoľvek povrchu. Sú overené mnohými gazdinkami, takže sa pravdepodobne osvedčia aj vám. Tu sú tie najlepšie triky v boji so žuvačkami, ktoré rozhodne stoja za to v prípade potreby vyskúšať.

Účinné arašidové maslo
Jedna z overených rád, ako sa zbaviť pevne držiacej žuvačky, odporúča vziať si na pomoc chutné arašidové maslo. A ako na to? Naneste ho priamo na prilepenú žuvačku (pokojne vo väčšom množstve) a potom sa ho pokúste do nej votrieť, čo najviac to pôjde. Burákové maslo obsahuje olej, takže žuvačka počas jeho pôsobenia postupne zmäkne. Po chvíli by žuvačka mala ísť ľahko odlúpnuť.

Dajte ale pozor, arašidové maslo je veľmi tučné, takže by vám na mieste po odstránenej žuvačke mohol zostať nevzhľadný mastný fľak. Aby ste teda predišli ďalšiemu nečakanému problému v podobe odolného mastného fliačika, treba oblečenie, na ktorom bola žuvačka, čo najrýchlejšie dať odmočiť do teplej mydlovej vody. Po odmočení dajte svoje obľúbené kúsky ešte čo najskôr vyprať do práčky. Spôsob s burákovým maslom nie je veľmi vhodný pre nábytok, na ktorom by sa vám mastná škvrna horšie čistila. Pokiaľ sa ale rozhodnete, že tento trik chcete predsa len vyskúšať aj na čalúnenie svojho kresla či pohovky, vezmite si ihneď po odlúpnutí žuvačky k ruke handričku alebo kefku a teplú mydlovú vodu, aby s ňou mohla dané miesto dôkladne očistiť.

Vystačíte si s kockou ľadu
Jedným zo spôsobov, ako odstrániť žuvačku, je aj metóda spočívajúca v chladení žuvačky kockou ľadu. Hoci si vyžaduje trochu viac trpezlivosti, patrí medzi veľmi účinné triky. Miesto s prilepenou žuvačkou kockou ľadu potierajte do doby, než žuvačka stvrdne. Potom by už mala ísť hravo odstrániť.

Zmrazenie žuvačky
Podobne ako chladenie kockou ľadu funguje aj rada odporúčajúca dať oblečenie s prilepenou žuvačkou do mrazničky. Oblečenie v ňom nechajte ideálne aspoň na pár hodín. Až z mrazničky vyberiete zmrznuté odevy, zistíte, že tento trik skutočne funguje a patrí medzi najúčinnejšie. Zmrznutú žuvačku totiž odstránite zo svojich obľúbených kúskov raz dva. Pokiaľ sa teda obávate zbytočne zložitých experimentov, môže byť zmrazenie oblečenia jednou z prvých možností, ktorú je pre vás vhodné vyskúšať. Jedinou nevýhodou tejto metódy je fakt, že ju nemôžete využiť v prípade odstraňovania žuvačky z kobercov či nábytku.

Pomôže vriaca voda a kefka na zuby
V prípade, že nemáte po ruke žiadny ľad ani miesto v mrazničke, vyskúšajte metódu odstránenia žuvačky vriacou vodou. Váš outfit, na ktorom odolne drží žuvačka, dajte variť do hrnca s horúcou vodou. Po pár minútach varenia, sporák vypnite a oblečenie nechajte v hrnci vo vode trochu vychladnúť, aby ste sa počas odstraňovania žuvačky nespálili. Odev nevyberajte a vo vode sa z neho pomocou zubnej alebo inej kefky pokúste žuvačku opatrne odlúpnuť.

Share this
Tags

Must-read

Ochráňte efektívne svoj majetok vďaka domácemu alarmu

Domov je pre každého z nás tým najcennejším. Akým spôsobom ho účinne ochrániť? Podľa čoho vybrať vhodný alarm? Naučte sa vybrať vhodný alarm Domové alarmy pomôžu...

Pergola vytvorí útulné miesto aj na vašej záhrade

Pergola sa môže stať štýlovým doplnkom vašej záhrady. O čo vlastne ide a aké typy pergol existujú v súčasnosti? Pergola ozdobí každú záhradu Na definíciu pergoly...

Podľa čoho vybrať gripy na bicykel

Gripy predstavujú dôležitú súčasť výbavy pre bicykel. Ako vybrať tie najlepšie a na ktorých parametroch pri nákupe predovšetkým záleží? Ako vybrať gripy na bicykel Výber gripov...
spot_img

Recent articles

More like this