Ochráňte efektívne svoj majetok vďaka domácemu alarmu

on

|

views

and

comments

Domov je pre každého z nás tým najcennejším. Akým spôsobom ho účinne ochrániť? Podľa čoho vybrať vhodný alarm?

Naučte sa vybrať vhodný alarm

Domové alarmy pomôžu účinne ochrániť váš majetok. Spoľahlivo pomocou zvukového signálu upozorňujú na vstup prípadného narušiteľa. Tento akustický vnem má navyše preventívne odstrašujúci efekt.

Pod pojmom alarm si môžete prakticky predstaviť sústavu rôznych jednotiek. Pričom vždy je kľúčová jednotka centrálna alebo riadiaca. Funguje ako pomyselný mozog celého mechanizmu a zároveň slúži užívateľovi aj na ovládanie. Tú dopĺňajú magnetické detektory určené pre okná a dvere, čidlá pohybu eventuálne aj kamera.

Doplnkovo ​​si tiež môžete zaobstarať kamerový systém, infrazávoru alebo už spomínanú sirénu. Do rovnakej kategórie zabezpečovacích zariadení potom patria aj detektory dymu a CO2, prípadne hlásiče detekujúce únik vody, ktorých obstaranie má zmysel tiež zvažovať.

Vzhľadom na pokročilé technológie možno súčasné alarmy považovať nielen za spoľahlivé, ale aj stále dostupnejšie aj bežnému spotrebiteľovi.

Štandardne sa tieto zariadenia rozdeľujú na dva základné druhy:

  • alarm bezdrôtový
  • alarm klasický

Ako sa líšia jednotlivé typy domových alarmov

Klasickým alarmom do domu sa rozumie ten drôtový. Jednoznačne tak musíme počítať s inštalovanou kabelážou a jej zapojením. Montáž je tak o niečo náročnejšia ako v prípade bezdrôtovej verzie. A optimálne by sme na ňu mali pamätať dokonca už v okamihu, keď nehnuteľnosť ešte len budujeme.

Výhodou tohto prevedenia je jednoznačne nižšia obstarávacia cena a tiež bezúdržbovosť celého mechanizmu. Možný výpadok prúdu je riešený záložnou batériou. Pri bezdrôtovom modeli sa o prepojenie jednotlivých prvkov stará WiFi alebo GSM signál.

Bezdrôtové riešenie je z tohto pohľadu jednoduchšie a tiež vizuálne „čistejšie“. Žiadne káble tu nie sú nutné, čo umožňuje aj variabilné presuny zariadenia podľa potreby. Počítajte ale s nutnosťou pravidelne meniť batérie.

Share this
Tags

Must-read

Pergola vytvorí útulné miesto aj na vašej záhrade

Pergola sa môže stať štýlovým doplnkom vašej záhrady. O čo vlastne ide a aké typy pergol existujú v súčasnosti? Pergola ozdobí každú záhradu Na definíciu pergoly...

Podľa čoho vybrať gripy na bicykel

Gripy predstavujú dôležitú súčasť výbavy pre bicykel. Ako vybrať tie najlepšie a na ktorých parametroch pri nákupe predovšetkým záleží? Ako vybrať gripy na bicykel Výber gripov...

Automatické hodinky

Automatické hodinky sú mechanické hodinky doplnené samonaťahovacím mechanizmom, ktorý zaisťuje naťahovanie pera v hodinkách bez nutnosti náťahu ručného. Týmto hodinkám sa tiež hovorí automaty...
spot_img

Recent articles

More like this