Ovplyvnite atmosféru v byte pomocou farieb

on

|

views

and

comments

Farba býva často spúšťačom nálady a emócií, preto na to myslite pri výbere farieb do jednotlivých miestností vášho domu aj pri výbere dekorácií, pretože vám správna farba pomôže vytvoriť jedinečnú atmosféru v každej miestnosti.

Biela
Biela farba je skvelá základná farba, ktorá sa hodí pre všetky miestnosti. Má zvláštnu schopnosť zväčšiť priestory a navyše pôsobí sviežo a je symbolom čistoty. Biela má tiež tú výhodu, že k nej je možné vyberať dekorácie vo všetkých farbách dúhy, pokiaľ si teda nie ste pri nejakej miestnosti istí výberom farby, bielu určite nič nepokazíte. Pokiaľ však máte vysoké stropy alebo veľké miestnosti, môže biela farba evokovať prílišnú prázdnotu, potom je na čase zvoliť teplejší odtieň bielej alebo skúsiť múr doplniť vzory.


Navoďte si príjemnu atmosféru aj vďaka vôni.


Čierna
Čierna sa v interiéroch príliš nepoužíva. Ľudia sa totiž boja, aby priestory nepôsobili ponuro a temne. Pritom v spojení so správnymi doplňujúcimi farbami a textúrami môže čierna vytvoriť skutočne elegantné prostredie a moderný vzhľad. V spálni navyše môže pôsobiť upokojujúcim dojmom. Nie je vhodná do malých miestností alebo takých, kde potrebujete pre svoju prácu svetlo. V kuchyni s ňou preto šetrite.

Žltá
Jasná a žiarivá žltá je farbou slnka a prináša so sebou optimizmus a dobrú náladu. Tlmené tóny prinesú upokojujúcu atmosféru do spálne alebo obývacieho priestoru, svetlé a výrazné odtiene žltej sa zase hodia do kancelárie alebo kuchyne. Pomocou žltej tiež môžete rozžiariť temné chodby a opticky zväčšiť malé priestory.

Fialová
Fialová môže priniesť do vášho interiéru nádych sofistikovanosti a pôvabu. Tmavšie odtiene fialovej sú ideálnou voľbou do jedálne, zatiaľ čo odtiene orgovánu či vresu sa skvele hodia do spálne pre svoj upokojujúci vplyv.

Ružová
Ružová sa používa v moderných a štýlových interiéroch. V kombinácii so šedou či modrou farbou vytvára útulný dojem a ľahko sa kombinuje niekoľko odtieňov ružovej dohromady, pretože ide o oveľa všestrannejšiu farbu, než sa na prvý pohľad zdá. Použiť je možné prakticky do všetkých miestností.

Červená
Červená je veľmi obľúbená farba v domácich interiéroch. Červená vnáša do miestností teplo a podporuje chuť do jedla. Preto je skvelou voľbou do jedálne, kde slúži aj ako dokonalá kulisa rôznych večierkov a spoločenských akcií. V kombinácii so zlatou farbou potom pôsobí veľmi luxusným dojmom. Pre svoju divokosť sa červená nehodí do spálne, kam je vhodné zvoliť pokojnejšie farby.

Sivá
Šedá farba sa posledné roky stala opäť veľmi populárnou farbou interiérov. Je rovnako všestranná ako biela, preto sa hodí do všetkých miestností. Pri použití vo všetkých miestnostiach je však dobré ju kombinovať s bielymi či čiernymi akcentmi alebo výraznými farbami, ako je napríklad ružová alebo žltá. Inak by totiž interiér mohol pôsobiť príliš chladne a neosobne.

Modrá
Modrá farba býva spájaná s pokojom a mierom. Modrá farba tiež údajne stimuluje duševnú aktivitu, takže je skvelou voľbou do kancelárie alebo pracovných priestorov. Tmavšie tóny sa hodia aj do spálne, pretože majú upokojujúci vplyv.

Zelená a hnedá
Zelená je veľmi osviežujúca farba, ktorá je spojená s novým životom a prírodou. Skvele opticky ochladí miestnosti a podporia harmonickú atmosféru. Tmavé sýte odtiene zelenej a hnedej, ktoré sa dobre miešajú s drevenými tónmi, sú ideálnou voľbou do miestností pre odpočinok a relaxáciu. Najlepšie vyniknú zelené a hnedé odtiene v kombinácii s prirodzeným svetlom.

Share this
Tags

Must-read

Ochráňte efektívne svoj majetok vďaka domácemu alarmu

Domov je pre každého z nás tým najcennejším. Akým spôsobom ho účinne ochrániť? Podľa čoho vybrať vhodný alarm? Naučte sa vybrať vhodný alarm Domové alarmy pomôžu...

Pergola vytvorí útulné miesto aj na vašej záhrade

Pergola sa môže stať štýlovým doplnkom vašej záhrady. O čo vlastne ide a aké typy pergol existujú v súčasnosti? Pergola ozdobí každú záhradu Na definíciu pergoly...

Podľa čoho vybrať gripy na bicykel

Gripy predstavujú dôležitú súčasť výbavy pre bicykel. Ako vybrať tie najlepšie a na ktorých parametroch pri nákupe predovšetkým záleží? Ako vybrať gripy na bicykel Výber gripov...
spot_img

Recent articles

More like this