Upratovanie bude hračka vďaka jednoduchej metóde

on

|

views

and

comments

Trápite sa s upratovaním a vždy máte osypky, len si spomeniete, čo vás čaká? To sa môže stať minulosťou, pokiaľ začnete svoje upratovanie tak trochu rozdeľovať, organizovať a škatuľkovať.

Rutiny poskytujú bezpečnosť. Ale rýchlo sa stanú nudnými. Z tohto dôvodu stojí za to znova a znova „spochybňovať“ naše zvyky. Nové spôsoby myslenia môžu aj z nudných úloh, ako je upratovanie, urobiť niečo vzrušujúce – alebo ich aspoň zefektívniť.

Vďaka týmto trikom je upratovanie zábava
Mnoho ľudí rado rozdeľuje svoje projekty do niekoľkých krokov. Najmä pri udržiavaní poriadku a celkového upratovania sa hora úloh nezdá tak zahlcujúca. Pokiaľ sa v tomto prístupe spoznávate, tematické dni sú pre vás to pravé!

Pri zónovom čistení presne špecifikujeme, ktorá lokalita s ktorý deň upratuje. V deň „spálne“ napríklad vymeníme lôžkoviny, vysajeme koberec a vyčistíme skrine aj zdrkadlo. Toto rozdelenie nielen pomáha udržiavať prehľad, ale taktiež sa vám každý deň odmení spoľahlivo uprataným priestorom. Pokiaľ bude rutina udržiavaná dostatočne dlho, budete sa vo vašom domove neustále cítiť priamo dokonale!

Vyberte si pondelok pre spálňu, utorok pre kúpeľňu, v stredu doveďte k dokonalosti vašu kuchyňu, v štvrtok si vezmite na paškál obývaciu izbu a tak ďalej.

Je tiež užitočné rozdeliť vágny termín „upratovania“ na presné úlohy. Napríklad nastavením jedného dňa v týždni ako „dňa podláh,“ kedy vytrieme a vysajeme všetky podlahy v dome. Na druhú stranu v deň utierania prachu sú všetky povrchy zbavené žmolkov, ktoré sa hromadia príliš rýchlo – majitelia psov a mačiek by teraz mali vedome prikyvovať. Navyše môžete raz za mesiac zaviesť dôkladný upratovací deň, kedy sa napríklad čistia lišty, odpady a ďalšie.

Share this
Tags

Must-read

Ochráňte efektívne svoj majetok vďaka domácemu alarmu

Domov je pre každého z nás tým najcennejším. Akým spôsobom ho účinne ochrániť? Podľa čoho vybrať vhodný alarm? Naučte sa vybrať vhodný alarm Domové alarmy pomôžu...

Pergola vytvorí útulné miesto aj na vašej záhrade

Pergola sa môže stať štýlovým doplnkom vašej záhrady. O čo vlastne ide a aké typy pergol existujú v súčasnosti? Pergola ozdobí každú záhradu Na definíciu pergoly...

Podľa čoho vybrať gripy na bicykel

Gripy predstavujú dôležitú súčasť výbavy pre bicykel. Ako vybrať tie najlepšie a na ktorých parametroch pri nákupe predovšetkým záleží? Ako vybrať gripy na bicykel Výber gripov...
spot_img

Recent articles

More like this