Zrnková káva: Spoznajte exotické chute z rôznych kútov sveta

on

|

views

and

comments

Pokiaľ si radi vychutnáte šálku kvalitnej kávy, je kľúčový výber tej správnej zrnkovej kávy. Ponuka je rozmanitá, každý tak nájde to pravé podľa svojich preferencií. Či už túžite po horkej robuste, alebo chcete spoznávať rôznorodosť arabiky.

Káva

Káva môže mať mnoho podôb. Či už patríte medzi milovníkov klasického espressa, alebo si radšej vychutnáte cappuccino, v každom prípade sa nezaobídete bez kvalitnej zrnkovej kávy. Práve tá je totiž základom, vďaka ktorému môžete vytvoriť lahodný nápoj. Káva pochádza z rôznych kútov sveta, môžete tak okúsiť exotiku as každým balením spoznávať nové chute. Arabika ponúka rôzne tóny v chuti – čokoládu, oriešky, ovocie, citrusy, alebo napríklad tabak.

Zrnková káva

Stopercentná arabika je obľúbenou voľbou. Ide o jemnú, prirodzene sladkastú kávu s vyššou aciditou. Práve rôzne krajiny pôvodu dokážu výrazne ovplyvniť jej chuť. Zrnková káva je však výrazne ovplyvnená aj pražením. Pražiareň kávy Moritz Cafe ponúka výberovú kávu so stredným stupňom praženia. Dáva tak vyniknúť jednotlivým chutiam, pričom acidita je ľahko potlačená. Pokiaľ preferujete skôr horkú kávu, siahnite po zmesi arabiky a robusty. Vyberať môžete z rôznych pomerov a objaviť tak perfektné súznenie horkosti a kyslosti.

Šálka ​​na espresso

Kvalitná zrnková káva sa hodí na rôzne prípravy kávy. Stačí tak už len mlynček na kávu a môžete si užiť kávu tak, ako ju máte radi. Nezabúdajte ani na správne servírovanie kávy. Šálka ​​na espresso by mala ideálne byť z porcelánu či dvojitého skla. Tieto materiály totiž udržujú optimálnu teplotu kávy a ponúkajú ten najlepší zážitok. Dostupné sú samozrejme aj väčšie šálky, ak máte radšej lungo alebo napríklad cappuccino.

Príprava kávy sa môže stať príjemným rituálom, na konci ktorého si vychutnáte lahodný nápoj. Základom je vždy výberová zrnková káva, vyberajte z rozmanitej ponuky.

Share this
Tags

Must-read

Zrnková káva: Spoznajte exotické chute z rôznych kútov sveta

Pokiaľ si radi vychutnáte šálku kvalitnej kávy, je kľúčový výber tej správnej zrnkovej kávy. Ponuka je rozmanitá, každý tak nájde to pravé podľa svojich...

Zaobstarajte si novú kabelku

Chystáte sa do práce, na rande alebo na shopping s kamarátkou? Kúpte si kabelku na každú príležitosť napríklad v spoločnosti Humanic. Do kabelky by sa...

Plavky, ktoré padnú ako uliate každej postave

Leto klope na dvere a je najvyšší čas, aby ste si vyhliadli plavky, ktoré budú sedieť vašej postave, a zároveň sa páčiť vašim očiam!...
spot_img

Recent articles

More like this