Zrnková káva: Spoznajte exotické chute z rôznych kútov sveta

on

|

views

and

comments

Pokiaľ si radi vychutnáte šálku kvalitnej kávy, je kľúčový výber tej správnej zrnkovej kávy. Ponuka je rozmanitá, každý tak nájde to pravé podľa svojich preferencií. Či už túžite po horkej robuste, alebo chcete spoznávať rôznorodosť arabiky.

Káva

Káva môže mať mnoho podôb. Či už patríte medzi milovníkov klasického espressa, alebo si radšej vychutnáte cappuccino, v každom prípade sa nezaobídete bez kvalitnej zrnkovej kávy. Práve tá je totiž základom, vďaka ktorému môžete vytvoriť lahodný nápoj. Káva pochádza z rôznych kútov sveta, môžete tak okúsiť exotiku as každým balením spoznávať nové chute. Arabika ponúka rôzne tóny v chuti – čokoládu, oriešky, ovocie, citrusy, alebo napríklad tabak.

Zrnková káva

Stopercentná arabika je obľúbenou voľbou. Ide o jemnú, prirodzene sladkastú kávu s vyššou aciditou. Práve rôzne krajiny pôvodu dokážu výrazne ovplyvniť jej chuť. Zrnková káva je však výrazne ovplyvnená aj pražením. Pražiareň kávy Moritz Cafe ponúka výberovú kávu so stredným stupňom praženia. Dáva tak vyniknúť jednotlivým chutiam, pričom acidita je ľahko potlačená. Pokiaľ preferujete skôr horkú kávu, siahnite po zmesi arabiky a robusty. Vyberať môžete z rôznych pomerov a objaviť tak perfektné súznenie horkosti a kyslosti.

Šálka ​​na espresso

Kvalitná zrnková káva sa hodí na rôzne prípravy kávy. Stačí tak už len mlynček na kávu a môžete si užiť kávu tak, ako ju máte radi. Nezabúdajte ani na správne servírovanie kávy. Šálka ​​na espresso by mala ideálne byť z porcelánu či dvojitého skla. Tieto materiály totiž udržujú optimálnu teplotu kávy a ponúkajú ten najlepší zážitok. Dostupné sú samozrejme aj väčšie šálky, ak máte radšej lungo alebo napríklad cappuccino.

Príprava kávy sa môže stať príjemným rituálom, na konci ktorého si vychutnáte lahodný nápoj. Základom je vždy výberová zrnková káva, vyberajte z rozmanitej ponuky.

Share this
Tags

Must-read

Ochráňte efektívne svoj majetok vďaka domácemu alarmu

Domov je pre každého z nás tým najcennejším. Akým spôsobom ho účinne ochrániť? Podľa čoho vybrať vhodný alarm? Naučte sa vybrať vhodný alarm Domové alarmy pomôžu...

Pergola vytvorí útulné miesto aj na vašej záhrade

Pergola sa môže stať štýlovým doplnkom vašej záhrady. O čo vlastne ide a aké typy pergol existujú v súčasnosti? Pergola ozdobí každú záhradu Na definíciu pergoly...

Podľa čoho vybrať gripy na bicykel

Gripy predstavujú dôležitú súčasť výbavy pre bicykel. Ako vybrať tie najlepšie a na ktorých parametroch pri nákupe predovšetkým záleží? Ako vybrať gripy na bicykel Výber gripov...
spot_img

Recent articles

More like this